Dodatečná izolace

Nápad změnit suterénní prostory na obytné místnosti vznikl v posledních desetiletích. Předtím se sklepní prostory využívaly hlavně pro skladování topiva, v nejlepším případě se v nich skladovaly potraviny.

Pro tyto účely nebylo zapotřebí bezpodmínečně suché zdivo. Kromě toho nebyly techniky pro „vyloučení“ vlhkosti zdaleka tolik rozvinuté jako dnes. Na sklepní zdivo se – pokud vůbec – používaly hutné stavební materiály. V mnohém zdivu nacházíme rovněž „vrstvy“ málo prodyšných materiálů, například břidlice, které přinejmenším zabraňovaly vzlínání vlhkosti do horních částí.

Vzhledem k pronikání vody i rozpuštěným látkám, které voda přenáší, je nejlepším možným řešením venkovní izolace, která chrání zdivo před pronikáním vlhkosti. V souladu se současnou úrovní techniky tento úkol nejlépe splňují silnovrstvé živičné izolační stěrky modifikované plasty, v nichž je jako plnivo použit pryžový granulát.

 

Přípravek Remmers Profi Baudicht , mimořádně odolný vůči tlaku a bez polystyrénového plniva patří v této oblasti k nejúspěšnějším systémům výrobků. Tento kvalitní výrobek, vyvinutý zejména pro svislou izolaci dosahující k zemi a chránící před půdní vlhkostí a nehromadící se průsakovou vodou, absolutně odolává i tlakové vodě – a to i bez perlinkové vložky. Představuje testovanou a osvědčenou kvalitu izolací.

Z tepelného hlediska může stěna sklepa opět plnit určitou tepelně izolační funkci. Energeticky zajímavou se tato konstrukce stává teprve vytvořením dodatečné tepelné izolace. Během provádění příslušného utěsnění můžeme na straně dotýkající se zemního tělesa použít po obvodu tepelnou izolaci.

 

Tabulka

Vypočteno pomocí programu iQ-LATOR vyvinutého ve spolupráci s Technickou univerzitou v Drážďanech (Německo).

Máte zájem o více informací? Kontaktujte nás!

Máte zájem o více informací? Kontaktujte nás!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Poslat na e-mail TisknoutTvorba webových stránek eBRÁNA s.r.o. Webové stránky a kvalitní CMS

Barvy na dřevo | Fasády | Izolace | Penetrace | Sanace