Dodatečná vnitřní hydroizolace

Dodatečná vnitřní hydroizolaceSamostatné prostory pro koníčky, práci nebo relaxaci zkvalitňují rodinný život. Z důvodů úspory nákladů je pro tyto účely možno využít suterénní podlaží.

Pro jejich adaptaci na obytné místnosti je zapotřebí zvláštních opatření, protože pouze suché prostory jsou základem zdravého bydlení.

 

Je třeba vyloučit či kontrolovat dva potenciální zdroje vlhkosti:

  • vlhkost pronikající zvenčí z půdy
  • kondenzát vznikající na stěnách (hlavně v létě)

Vnitřní izolace se používají tehdy, když je sklepní zdivo zvenčí nepřístupné nebo špatně přístupné.

Vlhké zdivo v suterénu se ponechá a nadzemní podlaží se oddělí horizontální izolací. Vnitřní povrch stěn se chrání speciální těsnicí stěrkou proti prostupu vlhkosti. Protože zdivo zůstává vlhké, nemůže přispívat k tepelné izolaci. Abychom přesto zajistili tepelnou izolaci potřebnou pro využívání suterénu jako obytného prostoru, použijeme vnitřní tepelnou izolaci.

Dodatečná vnitřní hydroizolace

Pro tento účel se mimořádně hodí multifunkční tepelně izolační materiál iQ-Therm. S variantní tloušťkou samotného izolantu pouhých 3; 5; 8 cm dosáhneme značně vysokých tepelně izolační hodnot. Vznikající kondenzát se akumuluje a během odpařování opět odvádí.

Lze tedy hovořit o optimalizaci stavebně fyzikálních vlastností konstrukce. Jen tak lze dlouhodobě zaručit, že budeme moci sklep užívat pro bydlení a nebude napaden plísní. Systém vnitřní izolace iQ-Therm od firmy Remmers obsahuje vzájemně sladěné systémové složky, jejichž pomocí můžeme změnit kvalitativně podřadné suterénní místnosti na obytné prostory.

Vliv povrchové teploty stěn na teplotu teplotní pohody

Graf

Teplota povrchu konstrukce v místnosti má velký vliv na pociťovanou teplotní pohodu. Znázornění nahoře ukazuje rozdíl mezi pociťovanou a skutečnou teplotou podle toho, zda jsou okolní stěny studené nebo teplé.

Zvýší- li se teplota povrchu stěn pomocí systému iQ-Therm, může se nadto snížit teplota v prostoru. Snížením pokojové teploty o 1 °C můžeme ušetřit asi 6 % nákladů na energii.
Současně se výrazně zkrátí roztápěcí fáze potřebná pro natemperování místnosti, tím pádem je možné také některé místnosti využívat krátkodobě či nahodile (víkendové chaty, chalupy, kanceláře, sklady, atd.). Zejména se tímto optimalizuje energetické využívání fosilních paliv.

Tabulka

Vypočteno pomocí programu iQ-LATOR vyvinutého ve spolupráci s Technickou univerzitou v Drážďanech (Německo).

Máte zájem o více informací? Kontaktujte nás!

Máte zájem o více informací? Kontaktujte nás!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Poslat na e-mail TisknoutTvorba webových stránek eBRÁNA s.r.o. Webové stránky a kvalitní CMS

Barvy na dřevo | Fasády | Izolace | Penetrace | Sanace