Betonové fasády

Profesionální systémy pro rychlou sanaci

Beton je z technického a výtvarného hlediska nejoblíbenějším stavebním materiálem naší doby. Přes vysokou kvalitu a odolnost však i zde může dojít k poškození, které vyžaduje sanaci A dodatečnou ochranu. Nejdůležitějším poškozujícím mechanismem je koroze výztuže v důsledku velké hloubky karbonizace nebo působení chloridů (např. z posypových solí). K tomu se řadí poškození v důsledku vlhkosti neustále pronikající trhlinami, která opět způsobuje rezavění a defekty vznikající vlivem mrazu. Remmers nabízí systémy vhodné pro kosmetickou a statickou sanaci i sanaci v souladu s požadavky památkové péče, které nemají obdoby hlavně pro rychlost svého působení.

BETON - SYSTÉMOVÁ ŘEŠENÍ

Betonové fasády

PRACOVNÍ POSTUP

Čištění a odsoleníČištění a odsolení

Čištění se neprovádí pouze kvůli optickému vzhledu: ve vrstvách špíny se usazuje vlhkost a škodliviny zamezující vyschnutí podkladu.

Utěsnění trhlinUtěsnění trhlin

Pro obnovení pevného spojení a současnou izolaci utěsníme trhliny přípravkem Injektionsharz 100. Jestliže je dále zapotřebí určitá pružnost při spojení okrajů trhlin, použijeme alternativně Injektionsharz 2K PUR.

Odstranění uvolněných částíOdstranění uvolněných částí

Kompletně obnažíme zkorodovanou výztuž.

 

Odstranění rziOdstranění rzi

Zkorodované pruty výztuže očistíme mechanicky od rzi na stupeň čistoty SA 2 1/2.

 

Ochrana proti koroziOchrana proti korozi

Jako protikorozní nátěr ocelové výztuže, zbavené rzi, použijeme přípravek Betofi x RM/ Betofi x R2. Již 30 minut po nanesení nátěru můžeme výtluky uzavřít.

Náhrada betonuNáhrada betonu

Vytlučené místo můžeme uzavřít bez dodatečného tmelení jedním postupem přípravky Betofix RM/ Betofix R2. Po 3 hodinách můžeme nanášet ochranný nátěr povrchu.

Hydrofobizace a ochrana před graffitiHydrofobizace a ochrana před graffiti

Na ochranu výztuže před opětovnou korozí můžeme použít hydrofobizaci podle sanačního postupu W. Pronikání vody povrchem betonu se přitom do značné míry zamezí. Odstranitelný nátěr Graffitti-Schutz usnadní odstraňování čmáranic i v budoucnosti.

Krycí nátěr nebo lazuraKrycí nátěr nebo lazura

Jako protikarbonatační ochranu pro starý a doplňovaný beton resp. pro hydrofobizaci můžeme použít Remmers Betonacryl, krycí matný ochranný nátěr na bázi čistých akrylátů resp. Remmers Historic Schlämmlasur jako polokrycí nátěr na bázi silikonové pryskyřice.

Máte zájem o více informací? Kontaktujte nás!

Máte zájem o více informací? Kontaktujte nás!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Poslat na e-mail TisknoutTvorba webových stránek eBRÁNA s.r.o. Webové stránky a kvalitní CMS

Barvy na dřevo | Fasády | Izolace | Penetrace | Sanace