Cihelné zdivo

Ochranné systémy pro jeden z nejstarších stavebních materiálů

Cihlová fasáda se však skládá nejenom ze samotných cihel, ale také ze spár mezi nimi. Tyto spáry jsou většinou méně trvanlivé než cihla a proto jsou často slabým místem fasády.

Ochranný systém, vyvinutý pro lícové cihelné zdivo firmou Remmers zajišťuje trvalou ochranu před pronikající vlhkostí a zaručuje maximální trvanlivost.

CIHELNÉ POHLEDOVÉ ZDIVO - SYSTÉMOVÁ ŘEŠENÍ

Cihelné pohledové zdivo

PRACOVNÍ POSTUP

Čištění a odsolování

Čištění není jen optickou záležitostí. Povlak špíny udržuje vlhkost a škodlivé látky a zamezuje vysušení podkladu. Soli se odstraňují v oblasti blízko povrchu pomocí obkladů hmotou Remmers Entsalzungskompresse. Obklad se nanese jako omítka a cca po 3 týdnech se společně s usazenou solí opět odstraní.

Čištění a odsolování

Odstranění spárovou maltu

Skoro každá oprava fasády s cihlovým vzhledem je většinou spojena s obnovou poškozeného vyspárování. S výjimkou izolačního spárování musí být spáry vyčištěny do hloubky 2 cm příp. do dvojnásobku šířky spáry.

Odstranění spárovou maltu

Doplnění cihel a spárování

Poškozené cihly jsou nahrazeny nebo doplněny restaurátorskou maltou Remmers Restauriermörtel SK. Nové spárování je prováděno spárovací maltou, u které jsou pojivo, zrnitost a odstín přizpůsobeny původní fasádě.

Doplnění cihel a spárování

Hydrofobizace a ochrana proti graffiti

Jako preventivní dlouhodobá ochrana před růstem mechem, lišejníkem a řasami může být před hydrofobizací nanesena tekutá ochrana proti porůstání. Hydrofobizace, která může být dle výběru provedena tekutými nebo krémovými ochrannými materiály, je vždy až závěrečný krok aplikace. Dočasná ochrana Remmers Graffittischutz ulehčuje odstraňování graffiti.

Hydrofobizace a ochrana proti graffiti

Krycí nátěr nebo lazura

Alternativně k hydrofobizaci může být odpudivost vody u fasády dosažena tak, jak je to v některých regionech obvyklé, a sice nátěrem silikátové hmoty nebo méně viditelnou lazurou silikonové pryskyřice.

Krycí nátěr nebo lazura

Spárování pro propustné cihly

Kromě klasického ručního vyspárování zejména u větších fasád se spíše většími spárami je používáno strojní nanášení spárové malty. Remmers Fugenmörtel MG byla vyvinuta speciálně za tímto účelem a je nastavena dle výběru buď nasákavá nebo hydrofobní.

Máte zájem o více informací? Kontaktujte nás!

Máte zájem o více informací? Kontaktujte nás!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Poslat na e-mail TisknoutTvorba webových stránek eBRÁNA s.r.o. Webové stránky a kvalitní CMS

Barvy na dřevo | Fasády | Izolace | Penetrace | Sanace