Fasády z hrázděného zdiva

Sanační systémy pro rozsáhlou ochranu

Péče o uchování hrázděných staveb byla dříve bezproblémovým a samozřejmým úkolem uživatelů, vlastníků i řemeslníků. Všichni zúčastnění znali vlastnosti nevelkého množství materiálů užívaných na hrázděných stavbách. Dnes je situace jiná. Podstatně vzrostly požadavky na komfort bydlení a ještě drastičtější byl nárůst druhů a počtu možných materiálů. Soubor vědomostí a poznatků o hrázděných stavbách se naproti tomu během posledních dvou generací snížil téměř na nulu. Následky jsou dramatické, neboť největší část škod, které dnes na těchto stavbách pozorujeme, je způsobena nedostatečnými opatřeními z posledních desetiletí.

Pomocí našeho sanačního systému pro hrázděné zdivo je poprvé možné tento deficit odstranit. Systém zahrnuje jak prostředky na ochranu dřeva a nátěrové hmoty na dřevo, tak maltu a nátěry pro hrázdění. Poprvé je tak k dispozici komplexní, sladěná řada výrobků, která přispěje k trvalé péči o cenné kulturní statky, jejich stavební údržbě a tím i trvalé ochraně.

HRÁZDÉNÉ ZDIVO - SYSTÉMOVÁ ŘEŠENÍ

Hrázděné zdivo

PRACOVNÍ POSTUP

Příprava dřevaPříprava dřeva

Právě na hrázděné konstrukci se často nachází množství překrývajících se barevných vrstev, které může být úkolem odstranit: Staré disperzní nátěry pomocí Remmers Graffiti Entferner a olejové nátěry pomocí Remmers Ablauger.

Příprava pohledového cihlového zdiva hrázděníPříprava pohledového cihlového zdiva hrázdění

Čištění je více než jen otázkou optického vzhledu. Ve znečištěných krustách se často ukládá vlhkost a škodliviny, a proto je musíme odstranit. Spáry musíme vyčistit do hloubky 2 cm, popř. – při dvojnásobné šířce spár – ještě hlouběji.

Příprava omítnutého cihlového zdiva hrázděníPříprava omítnutého cihlového zdiva hrázdění

Omítnuté plochy jsou často tak poškozené, že je nevyhnutelné starou omítku odstranit. Poškozené cihly nebo spáry nacházející se pod omítkou je rovněž třeba vyměnit.

Příprava hliněné výplně hrázděníPříprava hliněné výplně hrázdění

Mírně poškozenou hliněnou výplň můžeme – a dle staré tradice bychom měli – opět vyspravit hlínou. Silně poškozené výplně musíme naopak zcela odstranit.

Nové spárování a doplnění pohledového cihlového zdiva hrázděníNové spárování a doplnění pohledového cihlového zdiva hrázdění

Nové spárování provádíme pomocí Remmers Fugenmörtel ZF, měkkou maltou s vápenným pojivem. Defektní cihly vyměníme nebo doplníme pomocí Remmers Restauriermörtel SK.

Nanesení nové omítky na cihlové zdivo hrázděníNanesení nové omítky na cihlové zdivo hrázdění

Po novém spárování, popř. vyrovnání povrchu pomocí Fugenmörtel ZF a Restauriermörtel SK nanášíme odpovídající omítku Remmers Fachwerk-Oberputz.

Nové vytvoření omítnuté hliněné výplněNové vytvoření omítnuté hliněné výplně

Novou výplň vytváříme pomocí stříkatelné výplňové malty Remmers Fachwerkmörtel. Malta se stříká na bednění umístěném na vnitřní straně. Na vnitřní straně trámů hrázdění musíme předtím připevnit lichoběžníkové nebo tříhranné lišty jako zámek.

Nátěr výplně hrázděníNátěr výplně hrázdění

Nátěr výplně hrázdění provádíme buď pomocí Remmers Mineralfarbe OH nebo systémem Remmers Historic Kalkfarbe.

Nátěr dřevaNátěr dřeva

Dřevěné trámy natíráme – po eventuálním nutném preventivním ošetření dřeva – krycími nebo lazurovacími barvami Remmers.

Máte zájem o více informací? Kontaktujte nás!

Máte zájem o více informací? Kontaktujte nás!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Poslat na e-mail TisknoutTvorba webových stránek eBRÁNA s.r.o. Webové stránky a kvalitní CMS

Barvy na dřevo | Fasády | Izolace | Penetrace | Sanace