Podezdívky

Perfektní řešení proti vlhkosti pronikající zespodu

Již v dřívějších dobách se proti odstřikující vodě a vzlínající vlhkosti na mnoha budovách vytvářel odstřikový sokl, na jehož výrobu se používaly co nejméně nasákavé materiály. Často byly například hrázděné prahy pokládány na sokl z pískovce. Metoda používaná u současných novostaveb, kdy se při vyzdívání soklu vkládají izolační vrstvy ve formě asfaltové lepenky do jedné nebo několika ložných spár, se používá teprve od poloviny 20. století. Dodatečné zabudování horizontální izolace je tak vedle ochrany před odstřikující vodou nejdůležitějším krokem pro udržení bezvadného stavu podezdívky a tím i pro celkový bezvadný stav fasády.

Více než 60 let je Remmers specialistou na ochranu před jakýmkoli druhem vlhkosti. I pro sanaci podezdívek byly vyvinuty individuální systémy, zaručující trvalou ochranu před vlhkostí.

PODEZDÍVKY - SYSTÉMOVÁ ŘEŠENÍ

Podezdívky

PRACOVNÍ POSTUP

Vodorovná clonaVodorovná clona

Pro vytvoření horizontální izolace se do zdiva navrtají otvory ve vzdálenosti 10 až 12 cm, do nichž se vloží pakry, jimiž se provádí injektáž Kiesolu do zdiva. Dosavadní stará omítka se kompletně odstraní nejpozději po provedení horizontální izolace.

Penetrace a vytvoření adhezního můstkuPenetrace a vytvoření adhezního můstku

Připravený podklad se penetruje Kiesolem. Ještě během probíhající reakce Kiesolu se štětkou nanáší Sulfatexschlämme jako adhezní můstek.

Vyrovnání podkladuVyrovnání podkladu

Podklad musí být co nejrovnější, aby nedošlo k vytváření trhlin při tvrdnutí omítky, Nerovnosti a díry do hloubky 50 mm se vyrovnají pomocí přípravku Remmers Dichtspachtel, nanášeného do ještě čerstvého adhezního můstku.

IzolaceIzolace

Podezdívka se utěsní pomocí Sulfatexschlämme ve dvou pracovních krocích, s časovým odstupem cca půl hodiny. Tato izolace zaručuje trvalou ochranu proti odstřikující vodě a zamezuje zatékání za omítku podezdívky.

Omítkový podhozOmítkový podhoz

Do poslední stěrkové vrstvy můžeme z čerstva do čerstva nahodit Remmers Vorspritzmörtel. Alternativně můžeme nanést Remmers Sanierputz WTA do ještě čerstvé poslední stěrkové vrstvy bez omítkového podhozu.

UniversalputzUniversalputz

Jestliže jsme pracovali s omítkovým podhozem, naneseme na ztuhlý podklad po 24 až 48 hodinách přípravek Remmers Universalputz

Štuková omítka a nátěrŠtuková omítka a nátěr

Konečnou úpravu provádíme pomocí Remmers Feinputz nebo Siliconharzputz LA R/T a prodyšnou a silně hydrofobní Siliconharzfarbe LA.

Máte zájem o více informací? Kontaktujte nás!

Máte zájem o více informací? Kontaktujte nás!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Poslat na e-mail TisknoutTvorba webových stránek eBRÁNA s.r.o. Webové stránky a kvalitní CMS

Barvy na dřevo | Fasády | Izolace | Penetrace | Sanace