Rychlé zpracování

Minimální přerušení provozu s maximálním výsledkem

Povrchové úpravy podlah v potravinářském průmyslu nemusejí splňovat pouze velmi vysoké nároky v oblasti hygieny a zajišťovat vynikající jednoduchost čištění, především v oblasti bezpečnosti zpracování na ně musí být 100 % spolehnutí. Společnost Remmers tedy nabízí odborné a věcně správné produktové a sanační systémy, které jsou mechanicky zatížitelné a protiskluzové a které splňují přísné podmínky profesní oborové organizace. Sami uvidíte, že za velmi krátkou dobu a pouze ve čtyřech pracovních etapách vzniká optimální výchozí báze pro profesionální a bezpečnou práci. Na přání je možné speciální systémy pokládat i v jeden den!

Jeden z mnoha možných systémů pro protiskluzovou povrchovou úpravu podlahy:

Protiskluzový, mechanicky zatížitelný, dvouvrstvý sypaný obklad z barevného křemene na nosném keramickém obkladu.

Protiskluzový, mechanicky zatížitelný, dvouvrstvý sypaný obklad

Podklad se připraví. Keramické obklady se důkladně vyčistí a případně zbrousí. Tak vytvoříte ideální povrch pro nanášení povrchové úpravy.

Podklad se připraví

Nanese se sypaný základ. Připravené plochy se egalizují v jednom pracovním kroku pomocí plněného, rychle reagujícího potěru z epoxidové pryskyřice se speciálními pojivy. Materiál se nanese například pomocí ozubené lžíce a hned potom se intenzivně propracuje pomocí ostnatého válce.

Nanese se sypaný základ

Nyní se do hry dostává barva. Po krátké době odpočinku se ještě čerstvá základní vrstva dosyta posype produktem Remmers Ceramix. Po ztvrdnutí se nespojený přebytečný barevný křemen pečlivě odstraní.

Nyní se do hry dostává barva

Plocha se opatří uzavíracím lakem. Pomocí gumové stěrky a epoxidového válečku se nanese rychle reagující, proti chemikáliím odolná epoxidová pryskyřice jako uzavírací lak.

Plocha se opatří uzavíracím lakem

Výsledek je přesvědčivý na každém kroku. Pomocí tohoto protiskluzového, rychle reagujícího a dvouvrstvého produktu Remmers Ceramix je práce při sanaci například keramických obkladů velmi přesná a bezpečná.

Výsledek je přesvědčivý na každém kroku

Extrémně dobrý při extrémních podmínkách: Remmers Epoxy FAS 100.

Staré, popraskané dlaždice, mladý beton se zbytkovou vlhkostí nebo podklady, které se neustále čistí, mohou při sanaci dlažeb v potravinářském průmyslu znamenat problém: ne zcela suchý, resp. vlhký podklad. Riziko je zřejmé: Když se voda uzavře pro nátěr, základový nátěr nedrží. Další nežádoucí následek může být odlupování nátěru. Že je možné docílit optimální přilnavosti základového nátěru – i při mimořádně extrémních podmínkách – dokazuje působivě náš test pod vodou. V bazénu jsme kabřincovou desku s hladkým povrchem zafixovali 2 cm pod hladinou vody. Nalije se základový nátěr. Tento nátěr má držet na kabřincové desce a následně odolat nejtvrdšímu rázovému zatížení. Výsledek? Podívejte se sami!

Namíchaný základový nátěr na bázi Remmers Epoxy FAS 100 se skrz vodu nanese na kabřincovou desku.

Namíchaný základový nátěr

Důležitý předpoklad pro úspěšné nanesení: základový nátěr a voda spolu nereagují.

Základový nátěr a voda spolu nereagují.

I pod vodou dochází k vlhčení podkladu. Voda pod základovým nátěrem je vytlačena.

I pod vodou dochází k vlhčení podkladu

Všechno jde hladce. Základový nátěr se rovnoměrně rozprostírá a vytváří s kabřincovou deskou pevné, chemické spojení.

Všechno jde hladce

Neporazitelný tým!

Důvod úzké vazby mezi základovým nátěrem a kabřincem je chemická reakce, ne tedy – jako je tomu u běžných nátěrů – vakuová přilnavost. Speciální substance v základovém nátěru se zachytí jako protihráčky za složky minerálního podkladu. Tyto po vytvrdnutí zabraňují opětovnému odlupování základového nátěru od podkladu. Při použití hrubého násilí se deska pouze zlomí. Jak je vidět, i poté je základový nátěr s kabřincem stále pevně spojený. To má velkou výhodu, že i při vzniku mechanických škod nemá vlhkost šanci infiltrovat pod nátěr. Poškozené místo se nezvětšuje (nedochází k odlupování povrchové úpravy).

Penetrace Remmers optimálně drží i v případě extrémních podmínek – ideální pro spolehlivou sanaci

Penetrace Remmers optimálně drží i v případě extrémních podmínekTam, kde se zbytečně používá hrubé síla: Po vytvrdnutí se penetrace a podklad nerozlučně stmelí. Následný (žlutý) povlak má optimální a spolehlivou přilnavost. Nedochází k odlupování ani při použití hrubé síly: spojení drží.   

Poslat na e-mail TisknoutTvorba webových stránek eBRÁNA s.r.o. Webové stránky a kvalitní CMS

Barvy na dřevo | Fasády | Izolace | Penetrace | Sanace