Desky na sanaci plísní

Vlastnosti a výhody desek na sanaci plísní

Desky na sanaci plísní

Vlastnosti a výhody desek na sanaci plísní Remmers Sanierplatten se skládají z křemičitanu vápenatého armovaného buničinou. Jsou extrémně lehké a schopny sát. Vzniklý kondenzát je nasáván a v periodách odpařování opět na velkých plochách odevzdáván do vzduchu v místnosti. Povrch zůstane trvale suchý, a tím odebírá sporám plísně živiny. Vysokou hodnotou pH cca 10.5 (alkalický) je růst plísně dodatečně ztěžován.

  • ochrana a zachování hodnoty stávající hmoty stavby
  • snižování nákladů na topení
  • zlepšení klimatu v místnosti
  • odstranění škod z vlhkosti
  • zabránění nové tvorby plísní konstrukce stavebně-fyzikálně bezvadných systémových řešení
  • přirozený, zdravotně nezávadný materiál
  • výhoda u nákladů, protože se ušetří prostor a je jednoduchá manipulace

Vlastnosti a výhody desek na sanaci plísní

Vnitřní izolace bez problému s vlhkostí Remmers je specialista na fasády starých staveb. Z estetických důvodů nebo z důvodu ochrany památek je zde vnější izolace většinou nežádoucí. Systém desek na sanaci plísní od fi rmy Remmers umožňuje jako vnitřní zateplení v těchto případech podstatné vylepšení tepelné ochrany při zachování stávající fasády. Před provedením vnitřní izolace by měl být proveden stavebně-fyzikální průzkum.

Sanování škod způsobených plísní nebo vodou
Sanační desky Remmers Sanierplatten jsou vhodné na trvalé odstranění zatížení kondenzovanou vodou na vnitřních stranách obvodových stěn a s tím spojených jevů, jako zatuchlý zápach, opadávání vnitřní omítky, uvolňování tapet a nátěrů, jakož i tvorba plísní a s tím často spojených zdravotních potíží. Desky jsou zvláště účinné, pokud se na stěnách tvoří kondenzát. Pokud kromě tvorby kondenzátu existují ještě jiné důvody vlhkosti, musí je stanovit odborník. Konstrukční nedostatky stavby, jako např. poškozená horizontální a/nebo vertikální izolace nebo fasády nepřizpůsobené lijáku musí být v každém případě odstraněny.

OŠETŘENÍ PŘEDEM

OŠETŘENÍ PŘEDEM

Nejdřív musí být Remmers Sporenbinder vázány spóry. U menších ploch (<0,5m2) stačí zničení napadení prostředkem Remmers Schimmelstop, u větších ploch (>0,5 m2) mají být odstraněny stěnové materiály jako tapety a omítky.

NATAŽENÍ LEPIDLA

NATAŽENÍ LEPIDLA

Po ošetření předem následuje nanesení lepidla na navlhčenou stěnu jakož i nevroubkování lepidla vroubkovací tvarovkou. Aby se zabránilo mezerám mezi deskami, mělo by být naneseno lepidlo i na styk desek.

NANÁŠENÍ SANAČNÍCH DESEK

NANÁŠENÍ SANAČNÍCH DESEK

Při nasazení a zatlačení desky je nutné dbát na to, že je třeba desky hlavně v místě styku pořádně zatlačit. Následně musí být odstraněno přebytečné lepidlo na desky.

ZÁKLADNÍ NÁTĚR

ZÁKLADNÍ NÁTĚR

Aby se zabránilo spálení následujícího tmele, ošetří se desky předem základním Remmers Tiefengrund W.

VYROVNÁVÁNÍ

VYROVNÁVÁNÍ

Vyrovnávání nerovných ploch Remmers sanačním tmelem proti plísním nebo tmelem Remmers Historic Kalkspachtel.

NATÍRÁNÍ

NATÍRÁNÍ

Konečný nátěr barvou otevřenou difuzi, kapilárám, alkalickou např. Remmers Historic Kalkfarbe nebo Remmers Schimmel - Sanierfarbe

Máte zájem o více informací? Kontaktujte nás!

Máte zájem o více informací? Kontaktujte nás!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Poslat na e-mail TisknoutTvorba webových stránek eBRÁNA s.r.o. Webové stránky a kvalitní CMS

Barvy na dřevo | Fasády | Izolace | Penetrace | Sanace