04.09.2015 10:16

Remmers Gruppe investuje do 3H-Lacke

Remmers Gruppe investuje do 3H-Lacke 18 milionů eur na rozšíření a novostavbu v areálu Füllenbruchstraße / podnik usiluje o zdvojnásobení produkce.

Firma 3H-Lacke výrazně roste. A to nejen, co se ekonomických ukazatelů týče. V areálu závodu ve Füllenbruchstraße nyní pokládají základy pro rozsáhlou modernizaci a dostavbu objektu. Celkem 18,6 milionu eur hodlá na tento účel investovat skupina Remmers Gruppe, do níž podnik patří od roku 2009.
Podle Klause Booga, jednatele 3H-Lacke, se jedná o investici do budoucnosti a konkurenceschopnosti: „Je plánována na následujících 20 let, a podnik se tak zařadí mezi nejmodernější výrobce barev a laků v Evropě“. Již dlouho prý expandují na nové trhy a internacionalizují vlastní obchody. S úspěchem: „Opět rosteme a chceme produkovat hospodárněji“, říká Boog.

Novostavba na západní straně areálu.

Za současných podmínek areálu to však prý už není možné. V jeho východní části se totiž momentálně odehrává téměř celý tok zboží. „Kříží se tak doprava a pomalu ale jistě nastává problém s místem“, vysvětluje Boog.
Aby se to změnilo, má na západní straně areálu vyrůst novostavba, která kromě výrobních technologií pojme také výškový sklad. To podle Booga výrazně přispěje k plynulosti a efektivnosti toku zboží. Navíc se stavbou zdvojnásobí kapacity a z dlouhodobého hlediska i výroba.


Růst obratu o 25 procent

Čísla tento výhled každopádně potvrzují. Od převzetí podniku skupinou Remmers Gruppe se obrat 3H-Lacke zvýšil o přibližně čtvrtinu na aktuálních 40 milionů eur. Interně se do budoucna počítá s růstem až o 15 procent. „To jsou však jen hrubé odhady“, upřesňuje Dirk Sieverding, jednatel a společník Remmers Gruppe. Vidí prý nicméně „velké šance“ na mezinárodním trhu - nakolik podíl exportu tvoří již nyní okolo 50 procent a dosahují tak prý i na velké zákazníky.


I z toho důvodu zvolili pro investici hlavní areál v Oetinghausenu. „Je zde know-how a areál disponuje vyzrálými strukturami. A okres Herford je stále ještě srdcem nábytkářského průmyslu“.
Radost má i starosta Ulrich Rolfsmeyer. Při návštěvě uvítal zajištění pracovních míst a budoucnosti areálu, jakož i modernizaci podniku. „Investiční rozhodnutí na 20 let je v této rychlé době zpráva, ze které se jako starosta mohu jen radovat“, říká zástupce obce. Objekt má stát do poloviny příštího roku a - po určité době potřebné k náběhu výroby - plně vytížen počátkem roku 2017.

3H-LACKE GmbH
32120 Hiddenhausen
Bundesrepublik Deutschland
Nordrein-Westfallen
Tel.: +49 (0)5221 3809 0
Fax: +49 (0)5221 3809 363
www.3h-lacke.de

Remmers Gruppe

  • pdf Katalog , Velikost: 17.45 MB, Datum poslední změny: 11.09.2015

Poslat na e-mail TisknoutTvorba webových stránek eBRÁNA s.r.o. Webové stránky a kvalitní CMS

Barvy na dřevo | Fasády | Izolace | Penetrace | Sanace