30.12.2008 11:21

Tisková sdělení k veletrhu BAU 2009, Mnichov - Neviditelná tepelná izolace pomocí hydrofobování

BAU 2009

Tisková sdělení
k veletrhu BAU 2009

Na veletrhu BAU 2009 v Mnichově, který se konal ve dnech 12. – 17. ledna, prezentovala společnost Remmers alternativní produktové systémy pro energetickou sanaci budov. Svou expozici měla v hale A5 / stánek 440. Highlight: Premiéra produktu iQ-Therm – inteligentní vnitřní izolace.


Neviditelná tepelná izolace pomocí hydrofobování

Ochrana proti nárazovému dešti se zárukou

V mnoha regionech Německa utvářejí cihlové fasády tvář měst a mohou i po staletích nabídnout atraktivní pohled. Když je ale obsah vlhkosti v cihlové stěně jen o 20 – 30 % vyšší, je již koeficient průchodnosti tepla již více než dvojnásobný. To vede ke zvýšení nákladů na energie a konečně i k tepelným ztrátám stavební substance.

Ochrana proti nárazovému dešti se zárukou


Cihly, slínky, KS clony, omítky a silikáty pojené pískovce nasávají vlhkost svými kapilárními póry. Pro tyto materiály představuje hydrofobující impregnace nejlepší volbu. Umožňuje totiž energeticky účinnou ochranu staveb a fasád při výhodném poměru ceny a výkonu. Výhody jsou značné: záruka fasády odolné vůči nárazovému dešti snížením nasákavosti až o 90 % a tedy relevantní zlepšení energetické bilance. Trvalý účinek byl prokázán posudky ještě po 20 letech existence.

Ochrana proti nárazovému dešti se zárukou

Také síť spár je chráněna hydrofobní impregnací. Cca 15 – 25 % fasády tvoří stále ještě spáry, které, jsou-li defektní, fungují jako napuštěcí ventily pro vodu a škodliviny do fasády.

Klíčovým produktem pro hydrofobování je inovativní Funcosil FC, krémový produkt s celou řadou předností v oblasti zpracování a aplikace.

RSGKromě toho se v mnoha případech aplikace používají tekuté impregnační prostředky. Pro oba systémy je nabízena garance účinnosti pro systémy Remmers na dobu 10 let.
Pro všechny impregnace Funcosil platí, že nezpůsobují zhoršení difúzní schopností vodní páry, jsou odolné vůči zásadám a UV záření, jsou ekologické a bezpečné.

Poslat na e-mail TisknoutTvorba webových stránek eBRÁNA s.r.o. Webové stránky a kvalitní CMS

Barvy na dřevo | Fasády | Izolace | Penetrace | Sanace