29.12.2008 10:00

Tisková sdělení k veletrhu BAU 2009, Mnichov - úspěšné koncepti proti plísním

BAU 2009

Tisková sdělení
k veletrhu BAU 2009

Na veletrhu BAU 2009 v Mnichově, který se konal ve dnech 12. – 17. ledna, prezentovala společnost Remmers alternativní produktové systémy pro energetickou sanaci budov. Svou expozici měla v hale A5 / stánek 440. Highlight: Premiéra produktu iQ-Therm – inteligentní vnitřní izolace.


Úspěšné koncepty proti plísním

Úspěšné koncepty proti plísnímCelá řada starých staveb vykazuje nedostatky kvůli chybějící nebo špatné tepelné izolaci. Následkem to je vlhkost a tvorba plísní. Příčiny jsou komplexní a patentové řešení dosud neexistovalo.

Nyní společnost Remmers znovu dokazuje svou vedoucí pozici v oblasti oprav vlhkých stavebních substancí. Kromě osvědčených systémů proti plísním se v roce 2009 koná premiéra systému iQ-Therm pro vnitřní izolaci obytných prostorů, včetně trvalé ochrany před plísněmi.

Standartní deskyPro parciální použití na stěnách a stropech a jako alternativa k použití sanačních desek je nabízen protiplísňový systém sanačních omítek. Přesvědčuje svou variabilitou tloušťky vrstvev pro všechny úhly a rohy a vysokou zásaditostí (pH = 12 – 13) = je odolný proti plísním.

Dalším prvkem konceptu protiplísňové sanace od společnosti Remmers je na trhu jedinečná interiérová barva Remmers Bioni Nature, která byla vyznamenána certifikátem „doporučeno z hlediska zdravého bydlení“.

Nová kombinace účinných látek (nano-kombinace) dosahuje trvale vysoké odolnosti proti mikrobiologickému napadení plísněmi, bakteriemi a zárodky, aniž by přitom docházelo k zatížení životního prostředí a vzduchu.

Tajemství tkví v drobných stříbrných nano-částicích, které jsou v barvě obsaženy. Tato kombinace vytváří povrchy bez klíčení, aniž by se musela používat rozpouštědla, změkčovadla a aktivní vločkující substance.

Standartní deskyPokud jde o rychlou opravu škod způsobených plísněmi a vodou na vnitřních stěnách, je vápenatá silikátová deska staré osvědčené řešení. Díky kapilárním silám a vodivosti pórů je zaručen zpětný transport vlhkosti na povrch, kde se může při odpovídajícím větrání v prostoru odpařit.

Hlavním tématem veletrhu BAU 2009 je iQ-Therm – tento nový systém spojuje různé hygrotermické vlastnosti materiálu. Pro sanaci plísní je důležitá stoprocentní ochrana před vlhkostí. Desky z polyuretanové pěny se zde pomocí správně nastaveného minerálního maltového lepidla napojí na povrch vnitřních stěn. Pak se na ně nanese omítka z pórovité minerální lehké malty, která slouží současně jako sorpční a instalační vrstva. Systém je jedinečný díky své kombinaci vysoce tepelně izolační desky z tvrdé pěny a integrované kapilárně aktivní minerální výplně. Díky hodnotě λ cca 0,031 U/WmK se dosahuje tepelné izolace, která splňuje nejnovější směrnice Vyhlášky o úspoře energií a umožňuje tak provést vynikající sanaci celé řady budov, aniž by se musela používat vnější izolace.

Poslat na e-mail TisknoutTvorba webových stránek eBRÁNA s.r.o. Webové stránky a kvalitní CMS

Barvy na dřevo | Fasády | Izolace | Penetrace | Sanace