©

Chemická ochrana dřeva

Ochrana před povětrnostními a jinými vlivy

Rozdělení na dvě oblasti použití

1. Nosné a/nebo výztužné stavební dílce (např. krovy)

DIN68800- část 3 - Preventivní chemická ochrana dřeva pro nosné a/nebo výztužné stavební dílce. Tato norma vyžaduje opatření na ochranu dřeva pro nosné stavební dílce z hlediska odvrácení stavebních škod v případě možného ohrožení, např. u stavebního dřeva.

Potřebná chemická opatření jsou doplněna stavebními opatřeními a řídí se třídami ohrožení. Volba aplikačního postupu pro výrobky Remmers probíhá v závislosti na třídě ohrožení.

Poznámka: Jestliže u staticky namáhaných dílců nechceme provádět chemickou ochranu dřeva, musíme u dané konstrukce dodržet předpisy normy DIN68800- část 2 (konstrukční ochrana dřeva). Předpokladem pro vynechání chemických prostředků na ochranu dřeva jsou stavební opatření
stanovená v DIN68800- část 2

2. Nátěry na povrchovou úpravu dřeva a dřevěných hmot dle DIN EN 927-1

Nátěrové hmoty a systémy na venkovní dřevěné dílce se rozdělují podle aplikačních stupňů stanovených v DIN EN 927-1. V závislosti na aplikační oblasti rozhodneme o použití, údržbě a renovaci daných stavebních dílců. Důležitou funkcí každého produktu Remmers je snížení průniku vody tak, aby se zabránilo změnám vlhkosti a tím i bobtnání a smršťování dřeva.

Doplňkové informace: Na základě aplikačních kategorií a zátěžových podmínek dle DIN EN 927-1 se v DIN EN 927-2 stanoví a definují výkonnostní kritéria pro nátěrové systémy na venkovní dřevěné dílce.

Úspěšné testování dokumentuje vynikající vlastnosti prémiových nátěrů řady Induline:

  • Vynikající odolnost vůči povětrnostním vlivům,
  • delší renovační intervaly,
  • optimální přilnavost za mokra,
  • velmi dobrá ochrana vůči UV záření,
  • vynikající regulace vlhkosti,
  • minimální náchylnost ke křehnutí a vysoká stálobarevnost.

©