©

Ekologické barvy - včelí kamarádi, stejně jako ty!

Chceš udělat něco dobrého pro dřevo používané v tvojí zahradě a zároveň ochránit včelky, které se tam pohybují? Pak jsi u nás správně!

S naší řadou [eco] produktů jsme vyvinuli ekologické barvy, lazury a oleje, které mají vůdčí roli v oblasti ochrany životního prostředí a šetrného využívání cenných zdrojů. Nech se ohromit vynikajícími výsledky této produktové řady v oblasti povrchové úpravy dřeva! Tahle kombinace je vážně jedinečná.

A co nás opravdu těší? Některé z našich produktů šetrných k životnímu prostředí byly kladně hodnoceny i v analýzách nezávislých zkušebních institucí. To nám všem dává příležitost se vědomě a aktivně podílet na ochraně včel a jejich medu při zušlechťování dřeva v zahradě nebo na terase.

Bee [eco] - s Remmers [eco]!

[eco] chrání tebe i tvé okolí

Jako výrobce produktů pro povrchovou úpravu dřeva cítíme zvláštní odpovědnost za přírodu a lidi, kteří s těmito produkty pracují. Značka Remmers [eco] dává této odpovědnosti zvláštní výraz.

Všechny produkty v této rozmanité řadě mají za cíl nabídnout ekologicky brilantní řešení na nejvyšší úrovni - a to bez ztráty kvality. Jsou založeny na vysokém podílu obnovitelných surovin a, jak potvrzují i certifikace, sníženém obsahu VOC, nízkých emisích, jsou veganské a bezpečné pro styk s potravinami.

Těšíme se, až tě přivítáme do rodiny Remmers [eco], která se každým dnem rozrůstá!

©
©

To jsou naši včelí hrdinové

Následující produkty z řady Remmers [eco] byly oficiálně označeny jako vhodné pro včely, a jsou proto ideální pro použití v každé, i tvojí zahradě.

  • Olejová lazura [eco]
  • Olejová krycí barva [eco]
  • Terasový olej [eco]
  • Patinovací olej [eco]

Ať už chceš do svého zeleného ráje vnést barvu, či ochránit terasu a zahradní nábytek před povětrnostními vlivy, nebo dát dřevěným prvkům ušlechtilou patinu: tyto čtyři produkty přesvědčují nejen svou kvalitou, ale i bezpečností, takže i když se ošetřeného dřeva včelka dotkne svým sosáčkem, nic se jí nestane.

Bee [eco] - společně pro bzučení

Včely jsou fascinující stvoření. Mohou vnímat ultrafialové světlo, cítit jej pomocí svých tykadel, a tak létat i ke vzdálenějším zdrojům nektaru. Bez této jejich schopnosti bychom se museli obejít bez sladkého medu na našich křupavých nedělních rohlících. A to by byla škoda! Navíc - co si umí včelař a zahrádkář představit hezčího, než se v letním dni zaposlouchat do bzučení v zahradě?

Dodnes vědci popsali zrhuba 20 tisíc druhů včel, a u toho čísla ještě nekončí, stále identifikují nové a dopopsud neznáme druhy. Na území ČR žije v současné době asi 600 druhů divokých včel. Divoké včely, občas nazývané taky včely samotářky, ač nejsou medonosné, mají zásadní význam pro opylování rostlin a celého ekosystému. Mnoho druhů divokých včel je ohroženo a více než polovina druhů, které s námi žijí, se ocitla na červeném seznamu. Zhruba 30 druhům dokonce hrozí vyhynutí.

Velký podíl na úmrtnosti včel má i člověk. Všichni bychom se měli pokusit chránit tento cenný a jedinečný hmyz. Na svých zahradách například můžeme vysadit původní a na nektar bohaté byliny, trvalky a bobulové keře, které jsou pro včelky obzvláště vhodné, mimo jiné například šípková růže, skalník, vrba či ovocné dřeviny. Rostliny stříhejte až na jaře, protože v dutých stoncích divoká včela přezimuje. Včeličky se také rády ubytují ve hmyzím hotýlku, tak honem do dílny, začněte vyrábět!
A pokud jde o péči o dřevo, vyber si Remmers [eco], jen tak bude tvoje bezprostřední okolí Bee friendly.

©
©
©

Ekologické nátěry a nátěry bezpečné pro včely

Zjistěte více o sortimentu Remmers [eco].

Brožura ke stažení