©

Rekonstrukce areálu Loděnice

Rekonstrukce areálu Loděnice

Benátky nad Jizerou

Volnočasový areál vzniká na přelomu 40.let 20.století jako letní plovárna s převlékárnou a dřevěnými bazény v řece Jizeře. V 50.letech je zde založen vodácký klub a budova převlékárny slouží pro účely oddílu (klubovna a dílna na výrobu lodí). Vodáci po získání nové loděnice prostory opouštějí a objekt chátrá. V roce 2000 si prostory pronajímá od města nynější nájemce a vzniká tu open air hudební klub s občerstvením pro návštěvníky volnočasového areálu (skate park, plážový volejbal, workout hřiště, plovárna) a dále zde prochází cyklo stezka "Geenway Jizera" a Svatojakubská stezka.

Jednopodlažní budova je založena na betonových pilotech. Nosná dřevěná rámová konstrukce je opláštěna voděodolnou překližkou, PIR izolací a fasádními palubkami z modřínu. Střecha je osázena rozchodníky.

Střešní plášť je osázen a plynule navazuje na údolí Jizery. Díky této skladbě střechy se nemusí odvádět dešťová voda do kanalizace a postupně se vypařuje a udržuje příjemné klima v okolí stavby.

Použité produkty:

Obložení: HK lazura - odstín Hemlock

Terasa: TOP terasový olej - odstín antracitově šedá

Vnitřní obložení: Vosková lazura - odstín antická šedá

Vnitřní trámoví: Vosková lazura - odstín antracitově šedá

Kompletní přetření: UV+ lazura - odstín bezbarvá

Referenční údaje
Adresa objektu
Benátky nad Jizerou
Dokončení
2020
Možná prohlídka
Ano

Použité produkty nebo systémy

Stáhnout

Stáhnout jako PDF

  • ©
  • ©
  • ©
  • ©
  • ©
  • ©
  • ©
ukázat vše

další reference

Filiální novorománský kostel Narození Panny Marie postaven v roce 1850 jako náhrada bývalé kaple.Proběhla zde rekonstrukce fasády dominantního objektu obce, který je po staletí spojnicí místní komunity.
Číst dále