©

RIG na fasády

10 let záruky na odolnost fasády proti nárazovému dešti

Proti vlhkosti a nárazovému dešti

Bezpečná ochrana vaší fasády

Pro ochranu a opravy fasád neexistuje žádný univerzální patent. Různé stavební materiály jsou vystaveny různým vlivům prostředí. Proto produktové systémy Funcosil od firmy Remmers přinášejí správné systémové řešení pro každý problém s fasádou.

Na výrobky Remmers a jejich zpracování odbornou firmou certifikovanou v rámci záruky RIG je poskytována navíc záruka 10 let.

©

Hydrofobizace

Bezpečně a udržitelně proti vlhkosti

Fasády s pohledovým zdivem z cihel, vápenopískových cihel, omítky nebo přírodního kamene nemají původně žádnou ochranu proti vlhkosti. Při nárazovém dešti může zdivo v důsledku kapilární absorpce nasávat podobně jako houba enormní množství vody.

Důsledky:

  • Bydlení přestává být komfortní
  • Náklady na topení rostou
  • Fasáda postupně zelená
  • Mrazové trhliny spustí poškozující procesy
Jediným správným řešením v případě veškerých mechanismů poškození je hydrofobizační impregnace, která představuje poměrně jednoduché opatření a díky níž získává zdivo vodoodpudivý charakter. Tím ochráníte vaši fasádu před poškozením a ušetříte cennou energii. Klíčovým produktem je inovativní Funcosil Fassadencreme v krémové konzistenci s novým aplikačním využitím a lepšími impregnačními vlastnostmi, který je vhodný pro všechny porézní minerální materiály s makropóry nebo kapilárními póry.

Systém plošného spárování cihlových fasád

Spáry a fasády trvale odolné proti nárazovému dešti

Věděli jste, že cihlovou fasádu tvoří až 20 % spár? Když se spáry vydrolí, má nárazový déšť volný přístup. Bydlení pak přestává být kvůli vlhkosti komfortní a náklady na vytápění vzrostou až o 50 %. Systém plošného spárování cihlových fasád Funcosil je racionální způsob, jak zajistit, aby byly cihlové fasády trvale odolné proti nárazovému dešti. Funguje na stejném principu jako spárování po položení obkladů, a z cihlové fasády se tak stává téměř vodotěsný povrch. Systém tvoří dva hlavní kroky: oprava spár aplikací hydraulicky tvrdnoucího spárovacího materiálu a voduodpuzující úprava fasády hydrofobizačními prostředky.

Výsledek stojí za to:

  • Povrchové spáry a cihly, zcela bez hran
  • Pevnostní sanace všech spár, jelikož vodoodpudivá zóna proniká hluboko do zdiva
  • Zlepšení tepelné izolace suché fasády
  • Úspora času a nákladů – až o 25 % v porovnání s ručním spárováním

©

Registrace k odběru newsletteru

Měsíční Newsletter od Remmersu Vám přinese všechny důležité informace přímo do Vaší mailové schránky.