©

Vinařství Hruška

Vinařství Hruška

Blatnička

V rodinném vinařství v jihomoravské Blatničce již po osm generací rodina Hruškova sdílí zkušenosti v oblasti pěstování vinné révy a výroby vína. Celá rodina je zatažena do výrobního procesu a není divu, že díky vysokému nasazení všech se z malého vinařství stala prosperující firma obhospodařující 80 ha vinic. Svá výborná vína prodávají Hruškovi v 26 vlastních a 22 partnerských prodejnách po celé republice. Firma si zakládá na jednoduchosti, decentnosti a stylu.

Samozřejmě se zvyšujícím se odbytem bylo potřeba zainvestovat i do skladových prostor, do kterých firma Remmers dodala podlahové systémy Crete určené do vinařství.

Sklad je tvořen dvěma tubusy, přičemž každý tubus má podlahovou plochu o velikosti cca 200 m2. Po vybourání stávajících keramických dlažeb vč. podkladních betonů byl vylit nový spádový beton. Spád byl veden do centrálního podélného nerezového žlabu. Aplikace byla realizována ve dvou etapách tak, aby bylo možno při vystěhování jednoho tubusu pokračovat ve výrobě vína v tubusu druhém.

V prvním tubusu bylo středem aplikováno přibližně 50 m2 podlahového systému Remmers Crete HF v tloušťce 9 mm, aby byla zajištěna rázová odolnost podlahy při pádu nerezové koncovky.

Ostatní plochy a plocha druhého tubusu je tvořena podlahovým systémem Remmers Crete SL v tloušťce vrstvy 4 mm. Podlahové systémy Remmers Crete lze s jistotou a bezpečně aplikovat do prostor se špatnou izolací proti zemní vlhkosti. Podlahový systém je paropropustný, proto je vhodný pro aplikaci mimo jiné i ve starých vinných sklepech, kde si majitel není jistý spolehlivostí letité izolace proti zemní vlhkosti, anebo izolace není provedena vůbec.

Podlaha Remmers Crete odolává trvale mokrému prostředí a vysokému chemickému zatížení. Má vysokou odolnost při pádu nerezových koncovek hadic používaných pro přečerpávání nádrží.

Referenční údaje
Stavební projekt
Sanace a nátěry podlah
Typ objektu
Průmyslové budovy / haly
Krátký popis
Rekonstrukce stávající podlahy sklepa výroby vína
Výměra
400m2
Realizátor
BENEFITFLOORS s.r.o.
Adresa objektu
696 71 Blatnička
Dokončení
2020
Možná prohlídka
Ne

Použité produkty nebo systémy

Stáhnout

Stáhnout jako PDF

  • ©
  • ©
  • ©
  • ©
  • ©
  • ©
  • ©
  • ©
  • ©
ukázat vše

další reference

Filiální novorománský kostel Narození Panny Marie postaven v roce 1850 jako náhrada bývalé kaple.Proběhla zde rekonstrukce fasády dominantního objektu obce, který je po staletí spojnicí místní komunity.
Číst dále