©

Repliky

Silikonové odlévací hmoty s vynikající přesností reprodukce

Existuje mnoho dobrých a oprávněných důvodů proč vytvářet repliky cenných originálů: Od restaurátorů přes archeology, pracovníky muzeí až po umělce, kteří chtějí vytvářet kopie svých artefaktů: Ti všichni pracují se silikonovou odlévací hmotou.

Remmers Silicon AFM je vysoce elastická odlévací silikonová hmota, odolná vůči vrypům, síťující při kondenzaci. Byla vyvinuta pro výrobu univerzálně použitelných odlévacích forem. Umožňuje vysokou přesnost reprodukce a používá se pro výrobu forem s jakoukoliv složitostí členění. Díky vysoké elasticitě a dobré oddělitelnosti lze materiál snadno uvolnit z modelu, čímž se dosahuje vysoké četnosti odlévání a přesnosti odlitků. Přidáním zhušťovadla Remmers Verdickungsadditiv AFM do silikonové hmoty Silicon AFM lze zvyšovat viskozitu odlévací hmoty až do pevné konzistence. To umožňuje výrobu skořepinových forem natíráním na nerovných resp. svislých površích forem bez stékání resp. skapávání odlévací hmoty.

Formu lze vylévat různými materiály. Na repliky se většinou používají tekuté malty/štukové omítky:

  • Restauriermörtel GF,
  • Stuckmörtel GF,
  • Stuckmörtel GF RZ (omítky podle historické předlohy na bázi románského cementu).

Pomocí silikonových modelovacích hmot lze snadno zpracovat i další materiály, jako sádru, jíl, vosk a odlévací pryskyřice jako polyester a polyuretan. Pryskyřice však snižují četnost odlévání.

Reprodukce originálů

1 výrobků nalezeno
 

Náhled

Číslo produktu 058805

Restaurátorská malta pro odlévání